PH 5/2011 (maj)

Spis treści PH 5/2011

1 Salamon S., Grześ M., Świtoński M. Czy polimorfizm genu FTO (fat mass and obesity associated) jest markerem otłuszczenia świni? (Pełny tekst)
3 Ziętara W. Stan i kierunki rozwoju gospodarstw nastawionych na produkcję mleka (Pełny tekst)
6 Matwijczuk A., Wójcik M. Właściwości odżywcze tłuszczu mleka (Pełny tekst)
9 Radzio D. Nowoczesność w oborze (Pełny tekst)
11 Szulc T., Arkuszewska E., Cieślak A., Demkowicz M., Dymnicka M., Fiedorowicz S., Newlacil I., Niemiec J., Jasek S., Kosieradzka I., Kowalczyk A., Łozicki A., Łukaszewicz E., Potkański A., Sawosz-Chwalibóg E., Skomiał J., Sobotka W., Sokół J.L., Stępińska M., Szurko J., Tywończuk J., Wajda S., Szumacher-Strabel M., Zachwieja A. Suszone wywary zbożowe w żywieniu bydła, świń i drobiu (Pełny tekst)
17 Kowalska D., Bielański P. Wykorzystanie makuchu rzepakowego w żywieniu królików (Pełny tekst)
21 Zyzak A., Skiba T., Rząsa A. Immunoglobulina kurza (IgY) – właściwości i możliwości wykorzystania jako dodatku paszowego (Pełny tekst)
25 Wójcik A. 65 lat zielononóżki w fermie Felin Uniwersytetu Przyrodniczego w Lublinie (Pełny tekst)
26 Cilulko J. Rozród jeleniowatych. Cz. 1. Wybrane aspekty biologii rozrodu (Pełny tekst)
31 Siminska E., Bech J., Bernacka H. Polska ostoją żubra – największego ssaka Europy. Cz. 1. Historia żubra i jego losy na ziemiach polskich (Pełny tekst)

Contents PH 5/2011

1 Salamon S., Grześ M., Świtoński M. Whether gene polymorphism FTO (fat mass and obesity associated) is a marker of pig fatness?

3 Ziętara W. State and directions of development of farms, oriented to milk production
6 Matwijczuk A., Wójcik M. Nutritive properties of milk fat
9 Radzio D. Modern solutions in cow house
11 Szulc T., Arkuszewska E., Cieślak A., Demkowicz M., Dymnicka M., Fiedorowicz S., Newlacil I., Niemiec J., Jasek S., Kosieradzka I., Kowalczyk A., Łozicki A., Łukaszewicz E., Potkański A., Sawosz-Chwalibóg E., Skomiał J., Sobotka W., Sokół J.L., Stępińska M., Szurko J., Tywończuk J., Wajda S., Szumacher-Strabel M., Zachwieja A. Distiller’s dried grains with solubles in nutrition of cattle, pigs and poultry