PH 2/2015 (marzec-kwiecień)

Spis treści PH 2/2015

STR
1. E. Ptak, A. Barć, W. Jagusiak Rozwój metod oceny wartości hodowlanej zwierząt na przykładzie bydła mlecznego w ujęciu retrospektywnym (Pełny tekst)
3. A. Filistowicz Inbred w doskonalonych i chronionych populacjach zwierząt gospodarskich (Pełny tekst)
7. S. Kamiński Wykorzystanie markerów SNP w hodowli bydła (Pełny tekst)
8. T. Szwaczkowski Genetyczne doskonalenie drobiu – sukces i co dalej? (Pełny tekst)
11. T. Krychowski Wyniki grudniowej wyceny wartości hodowlanej buhajów HF (Pełny tekst)
14. P. Guliński, K. Młynek, E. Salamończyk Jak długo śpią krowy mleczne? (Pełny tekst)
16. J. Wierzbicki Głos w dyskusji. Himalaje postępu… (Pełny tekst)
22. Z. Nogalski Głos w dyskusji (Pełny tekst)
24. Z. Litwińczuk Profesor Marian Budzyński doktorem honoris causa Uniwersytetu Przyrodniczego w Lublinie (Pełny tekst)
25. J. Makulska Tytuł Profesora Honorowego UP we Wrocławiu dla profesora Jana Szarka (Pełny tekst)
27. A. Jarczyk, R. Jędryczko, E. Bancewicz, M. Kaczyński Mikotoksyny i grzyby w ziarnie zbóż i paszach dla trzody chlewnej w Polsce (Pełny tekst)
32. M. Książek, J. Gruszczyńska, B. Grzegrzółka Entropium u psa domowego (Pełny tekst)
34. S. Mroczkowski, A. Frieske, B. Sitkowska, E. Grochowska, D. Piwczyński Prawne aspekty humanitarnej ochrony zwierząt (Pełny tekst)
37. J. Korczyński, G. Gacek Mikroskopia świetlna (Pełny tekst)

Contents PH 2/2015

1. E. Ptak, A. Barć, W. Jagusiak Development of methods for evaluating the breeding value of animals – the example of dairy cattle in retrospective
3. A. Filistowicz Inbreeding in improved and protected livestock populations
7. S. Kamiński The use of SNP markers in cattle breeding
8. T. Szwaczkowski Genetic improvement of poultry – success, and what next?
11. T. Krychowski Results of December appraisal of the breeding value of HF bulls
14. P. Guliński, K. Młynek, E. Salamończyk How long do dairy cows sleep?
16. J. Wierzbicki A voice in the discussion. Monumental progress…
22. Z. Nogalski A voice in the discussion
24. Z. Litwińczuk The title of doctor honoris causa of the University of Life Sciences in Lublin awarded to Professor Marian Budzyński
25. J. Makulska The title of Honorary Professor of the Wroclaw University of Environmental and Life Sciences awarded to Professor Jan Szarek