PH 12/2011 (grudzień)

Spis treści PH 12/2011

1 Migdał W. Bydło, pasterze i siano – cud wigilijnej nocy (Pełny tekst)
3 Sawicka-Zugaj W. Znaczenie markerów mikrosatelitarnych w ocenie zmienności genetycznej rodzimych ras bydła na przykładzie rasy białogrzbietej (Pełny tekst)
5 Hądzlik L. Ocena łączy hodowców bydła z mleczarniami (Pełny tekst)
6 Blicharski T. Omówienie wyników oceny użytkowości świń w stadach zarodowych (Pełny tekst)
9 Trzcińska M. Bryła M. Wpływ apoptozy na zdolność zapładniającą plemników knura (Pełny tekst)
11 Damaziak K., Michalczuk M., Żbikowski A. Przyczyny brakowań i upadków ciężkich indyków Big-6 utrzymywanych w warunkach chowu półintensywnego (Pełny tekst)
14 Gruszecki T. M., Strupieniuk Z., Patkowski K., Słomiany J. Wykorzystanie owiec do czynnej ochrony przyrody w Roztoczańskim Parku Narodowym (Pełny tekst)
15 Danielewicz A., Bożek Ł. Hiszpańska Dworska Szkoła Jazdy w Wiedniu (Pełny tekst)
18 Zawiślak J., Święcicka N., Gulda D., Monkiewicz M, Drewka M. Odrobaczanie jako podstawowy element programów profilaktycznych u psów i kotów (Pełny tekst)
19 Peter E., Bech J. Polska ostoją żubra – największego ssaka Europy. Cz. 3. Niech trwa i zachwyca (Pełny tekst)
22 Budzyńska M. Naukowe i edukacyjne aspekty etologii stosowanej (Pełny tekst)
24 Sekcja Chowu i Hodowli Bydła – P. Guliński;
Sekcja Chowu i Hodowli Trzody Chlewnej – J. Falkowski;
Sekcja Chowu i Hodowli Koni – D. Lewczuk;
Sekcja Chowu i Hodowli Owiec i Kóz – C. Lipecka;
Sekcja Chowu i Hodowli Zwierząt Amatorskich i Dzikich – L. Drozd;
Sekcja Chowu i Hodowli Zwierząt Futerkowych – R. Cholewa;
XXIII Międzynarodowe Sympozjum Drobiarskie PO WPSA – A. Rutkowski
LXXVI Zjazd Naukowy PTZ w Poznaniu (Pełny tekst)
31 Pamięci Profesora Juliana Ciurusia – Przyjaciele owczarze (Pełny tekst)
32 Spis treści „Przeglądu Hodowlanego” – rocznik 2011 (Pełny tekst)

Contents 12/2011

1 Migdał W. “Cattle, shepherds and hay….”  – Miracle of Christmas’ Eve Night
3 Sawicka-Zugaj W. Role of microsatellite markers in evaluation of genetic variability of native cattle breeds on the example of Polish native białogrzbieta breed
5 Hądzlik L. Evaluation unites cattle breeders and dairy plants
6 Blicharski T. Discussion of the results of pig performance evaluation in pedigree herds
9 Trzcińska M. Bryła M. Effect of apoptosis on fertilizing capacity of boar spermatozoa (Summary)
11 Damaziak K., Michalczuk M., Żbikowski A. Causes of culling and downs of heavy Big-6 turkeys kept in conditions of semi-intensive farming (Summary)
14 Gruszecki T. M., Strupieniuk Z., Patkowski K., Słomiany J. Utilization of the sheep in active protection of nature in the National Roztoczański Park
15 Danielewicz A., Bożek Ł. Spanish Court Horse Riding School in Vienna
18 Zawiślak J., Święcicka N., Gulda D., Monkiewicz M, Drewka M. Dehelminthisation as a basic element of prophylactic programmes for dogs and cats
19 Peter E., Bech J. Poland – sanctuary of the European bison, the greatest mammal of Europe. Part 3. Let it last and delight!
22 Budzyńska M. Scientific and educational aspects of the applied ethology
24 Section of Cattle Management and Breeding – P. Guliński
Section of Pig Management and Breeding – J. Falkowski
Section of Horse Management and Breeding – D. Lewczuk