PH 9/2011 (wrzesień)

Spis treści PH 9/2011

1 Van Arendonk J.A.M. Cele hodowli zwierząt: zrównoważenie wydajności i wpływu na środowisko (Pełny tekst)
4 Barłowska J. Znaczenie lokalnych ras zwierząt w produkcji żywności tradycyjnej oraz przekazie tradycji i kultury regionu (Pełny tekst)
9 Rutkowski A., Jankowski J. Białkowe bezpieczeństwo kraju, ze szczególnym uwzględnieniem żywienia zwierząt monogastrycznych w gospodarstwach agroturystycznych i tradycyjnych (Pełny tekst)
11 Rozstrzygnięcie IV edycji Konkursu na najlepszą pracę doktorską z zakresu nauk zootechnicznych (Pełny tekst)
11 Rozstrzygnięcie XXVIII edycji Konkursu na najlepszą pracę magisterską z zakresu nauk zootechnicznych (Pełny tekst)
14  J. Wójtowski 60-lecie Wydziału Hodowli i Biologii Zwierząt Uniwersytetu Przyrodniczego w Poznaniu (Pełny tekst)
20 T. Szwaczowski Profesor Johannes A.M. van Arendonk – doktorem honoris causa Uniwersytetu Przyrodniczego w Poznaniu (Pełny tekst)
21 J. Wójtowski Medal im. Profesora Tadeusza Vetulaniego (Pełny tekst)
22 Prusak B., Grzybowski G. Niektóre wyzwania współczesnych programów ochrony zasobów genetycznych bydła (Pełny tekst)
24 Klebaniuk R., Bąkowski M., Rocki G., Żakowska N. Wartość pokarmowa dawek z udziałem nasion lnu dla bydła mięsnego (Pełny tekst)
26 Sieczkowska H., Iwan R. Wykorzystanie rasy duroc w produkcji towarowej tuczników (Pełny tekst)
29 Żorawowicz T., Szulc R. Nowa usługa doradcza dla hodowców (Pełny tekst)
31 Podkówka Z., Podkówka W. Krowa „biologiczna” produkuje mleko, a „betonowa” biogaz (Pełny tekst)

Contents PH 9/2011

1 Van Arendonk J.A.M. Animal breeding objectives: balancing productivity and ecological impact (Summary)
4 Barłowska J. The significance of native animal breeds in the production of traditional food and the transmission of tradition and culture of the region (Summary)
9 Rutkowski A., Jankowski J. Protein security of Poland, with the particular consideration of the nutrition of monogastric animals in agrotourist and traditional farms
11 Results of the 4th edition of the Competition for the best Ph.D. thesis on animal sciences
11 Results of the 28th edition of the Competition for the best M.Sc. thesis on animal sciences
14  J. Wójtowski Sixty years of Faculty of Animal Breeding and Biology of the University of Natural Sciences in Poznań
20 T. Szwaczowski Profesor Johannes A.M. van Arendonk – doctor honoris causa of the University of Natural Sciences in Poznań
21 J. Wójtowski The Profesor Tadeusz Vetulani Medal
22 Prusak B., Grzybowski G. Certain challenges of contemporary programmes of protection of cattle genetic resources
24 Klebaniuk R., Bąkowski M., Rocki G., Żakowska N. Feeding value of the diets containing flaxseed for beef cattle (Summary)
26 Sieczkowska H., Iwan R. Utilization of the Duroc breed in commercial production of fatteners (Summary)
29 Żorawowicz T., Szulc R. New advisory services for breeders
31 Podkówka Z., Podkówka W. „Biological” cow produces milk and „concrete-made” cow gives biogas