PH 7/2011 (lipiec)

Spis treści PH 7/2011

1 Drobik W., Martyniuk E., Szwaczkowski T. Problemy kształcenia w zakresie genetyki i hodowli zwierząt na świecie (Pełny tekst)
8 Knecht D., Środoń S. Rynek trzody chlewnej w latach 2001-2010 (Pełny tekst)
12 Siekierska A. Szkoła sędziowania (Pełny tekst)
13 Przybylska K., Mazurkiewicz J. Programy hodowlane w ogrodach zoologicznych – wybrane aspekty na przykładzie kilku gatunków ptaków (Pełny tekst)
16 Ciechańska J., Bury P. Geny plejotropowe związane z umaszczeniem i skutki ich występowania u psów (Pełny tekst)
18 Goleman M. Owczarek niemiecki jakiego nie znamy (Pełny tekst)
21 Molik E., Pieronkiewicz D. Biologiczne uwarunkowania instynktu macierzyńskiego u owiec (Pełny tekst)
23 Soroko M. Kompendium badań nad wykorzystaniem termografii w diagnostyce i użytkowaniu koni (Pełny tekst)
25 Drewka M., Skoczkowski J., Kubacki S., Monkiewicz M., Święcicka N., Zawiślak J., Gulda D. Klacz Emerycha – wybitna przedstawicielka rasy małopolskiej (Pełny tekst)
28 Drewka M., Monkiewicz M., Kubacki S., Zawiślak J., Gulda D., Święcicka N. Historia rozwoju podkuwnictwa (Pełny tekst)
31 Kowalska D., Łapiński S., Chełmińska A. Królik, nutria, szynszyla – użytkowanie mięsne (Pełny tekst)

Contents PH 7/2011

1 Drobik W., Martyniuk E., Szwaczkowski T. Problems of education in the field of animal genetics and breeding in the world
8 Knecht D., Środoń S. Pig market in the years 2001-2010
12 Siekierska A. School of teaching how to be a judge
13 Przybylska K., Mazurkiewicz J. Breeding programmes in zoological garden – the selected aspects on the example of certain bird species
16 Ciechańska J., Bury P. Pleiotropic genes connected with hair and the consequences of their incidence in dogs
18 Goleman M. German shepherd dog which is not known to us
21 Molik E., Pieronkiewicz D. Biological conditions of maternal instinct
23 Soroko M. Compendium of the studies on utilization of thermography in diagnostics and performance of horses
25 Drewka M., Skoczkowski J., Kubacki S., Monkiewicz M., Święcicka N., Zawiślak J., Gulda D. “Emerycha” mare – an outstanding representative of Małopolska breed
28 Drewka M., Monkiewicz M., Kubacki S., Zawiślak J., Gulda D., Święcicka N. History of horse shodding development
31 Kowalska D., Łapiński S., Chełmińska A. Meat performance of rabbit, nutria and chinchilla