PH 6/2011 (czerwiec)

Spis treści PH 6/2011

1 Z. Bernacki 40 lat Wydziału Hodowli i Biologii Zwierząt UTP w Bydgoszczy (Pełny tekst)
2 Bogdzińska M. Zastosowanie najnowszych osiągnięć genetyki w doskonaleniu cech użytkowych zwierząt (Pełny tekst)
4 Mroczkowski S., Sitkowska B., Kowaliszyn B., Wiśniewska E., Piwczyński D., Bogdzińska M. Doskonalenie zwierząt i ich dobrostan (Pełny tekst)
6 Staszak E. Bilans kationowo-anionowy dawki pokarmowej dla krów mlecznych (Pełny tekst)
8 Monkiewicz M., Drewka M., Gulda D., Święcicka N., Zawiślak J. Lonżowanie – niedoceniony aspekt pracy z końmi (Pełny tekst)
10 N. Święcicka, S. Kubacki, J. Zawiślak, D. Gulda, M. Monkiewicz, M. Drewka Jenot i szop jako gatunki ekspansywne w Polsce (Pełny tekst)
12 Siminska E., Bech J. Polska ostoją żubra – największego ssaka Europy. Cz. 2. Powrót króla (Pełny tekst)
15 Bernacka H., Banicki M. Małe przeżuwacze w Leśnym Parku Kultury i Wypoczynku „Myślęcinek”, Ogrodzie Fauny Polskiej w Bydgoszczy (Pełny tekst)
18 Teter W. Analiza kosztów produkcji mleka w gospodarstwie rodzinnym utrzymującym bydło mleczne (Pełny tekst)
21 Pośniak J. Zasady Wzajemnej Zgodności (Pełny tekst)
23 Cilulko J. Rozród jeleniowatych. Cz. 2. Zarządzanie procesami rozrodu na fermie (Pełny tekst)
28 Grondkowska A., Kuźnicka E. Możliwości wykorzystania psów pasterskich w agroturystyce (Pełny tekst)
33 Mietlicka-Wrzecionowska M., Bielański P. Królik szary carmagnola – włoska rasa rodzima (Pełny tekst)

Contents PH 6/2011

1 Z. Bernacki Forty years of Faculty of Animal Breeding and Biology of the University of Technology and Natural Sciences in Bydgoszcz
2 Bogdzińska M. Application of the newest achievements of genetics in the improvement of performance traits of animals
4 Mroczkowski S., Sitkowska B., Kowaliszyn B., Wiśniewska E., Piwczyński D., Bogdzińska M. Improvement of animals and their welfare
6 Staszak E. Cation-anion balance of feeding rate for dairy cows
8 Monkiewicz M., Drewka M., Gulda D., Święcicka N., Zawiślak J. Longing – understimated aspect of work with horses
10 N. Święcicka, S. Kubacki, J. Zawiślak, D. Gulda, M. Monkiewicz, M. Drewka Raccoon dog and Procyon lotor as expansive species in Poland
12 Siminska E., Bech J. Poland – sanctuary of the European bison, the greatest mammal of Europe. Part 2. Comeback of the King
15 Bernacka H., Banicki M. Small ruminants kept in Forest Park of Culture and Recreation „Myślęcinek”, Polish Fauna Garden in Bydgoszcz
18 Teter W. Analysis of milk production costs in family farm, keeping dairy cattle
21 Pośniak J. The Principles of Cross-Compliance
23 Cilulko J. Reproduction of Cervidae. Part 2. Management of reproduction processes in farm
28 Grondkowska A., Kuźnicka E. The possibilities of utilizing herding dogs in agrotourism
33 Mietlicka-Wrzecionowska M., Bielański P. Grey rabbit Carmagnola – Italian native breed