PH 10/2011 (październik)

Spis treści PH 10/2011

1 J. Juszczak, A. Filistowicz Powstanie i rozwój Wydziału Biologii i Hodowli Zwierząt Uniwersytetu Przyrodniczego we Wrocławiu (Pełny tekst)
6 Instytut Hodowli Zwierząt – T. Szulc
Zakład Hodowli Bydła i Produkcji Mleka – A. Zachwieja, M. Kuczaj
Zakład Hodowli Koni i Jeździectwa – E. Jodkowska
Zakład Hodowli Owiec i Zwierząt Futerkowych – K. Chudoba
Zakład Hodowli Trzody Chlewnej – S. Jasek
Zakład Hodowli Drobiu – E. Łukaszewicz  (Pełny tekst)
12 B. Nowicki Katedra Genetyki i Ogólnej Hodowli Zwierząt (Pełny tekst)
13 Z. Dobrzański Katedra Higieny Środowiska i Dobrostanu Zwierząt (Pełny tekst)
14 S. Kinal, J. Kubizna, W. Łuczak; Katedra Żywienia Zwierząt i Paszoznawstwa (Pełny tekst)
15 Instytut Biologii: Zakład Systematyki i Ekologii Bezkręgowców, Zakład Ekologii Kręgowców i Paleontologii – J. Mąkol
Zakład Antropologii – K. Borysławski
Zakład Hydrobiologii i Akwakultury – W. Dobicki (Pełny tekst)
18 Kuczaj M. Przeszłość, teraźniejszość i przyszłość hodowli bydła na Dolnym Śląsku (Pełny tekst)
22 Bodkowski R., Patkowska-Sokoła B., Nowakowski P., Jamroz D., Janczak M. Produkty pochodzące od przeżuwaczy – najważniejsze źródło L-karnityny w diecie człowieka (Pełny tekst)
25 Boruta O., Jasek S., Filistowicz A. Skład siary i mleka loch ras matecznych i wyniki odchowu ich prosiąt (Pełny tekst)
28 Pawlina E. Rasa gołębi wrocławski mięsny wyhodowana w Uniwersytecie Przyrodniczym we Wrocławiu (Pełny tekst)
30 Filistowicz A., Gorajewska E., Przysiecki P., Jasek S. Temperament lisów polarnych określany za pomocą empatycznego i pokarmowego testu behawioralnego (Pełny tekst)
32 Czyż K., Dobrzański Z., Patkowska-Sokoła B., Zabłocka M. Rozwój i zastosowania nanotechnologii (Pełny tekst)
35 Borowiec F., Kinal S., Bodarski R. XL Sesja Naukowa Komisji Żywienia Zwierząt KNZ PAN (Pełny tekst)

Contents PH 10/2011

1 J. Juszczak, A. Filistowicz Foundation and Development of the Faculty of Biology and Animal Science of Wrocław University of Environmental and Life Sciences
6 Institute of Animal Breeding – T. Szulc
Subdepartment of Cattle Breeding and Milk Production – A. Zachwieja, M. Kuczaj
Subdepartment of Horse Breeding and Horse Riding – E. Jodkowska
Subdepartment of Sheep And Fur Animal Breeding – K. Chudoba
Subdepartment of Pig Breeding – S. Jasek
Subdepartment of Poultry Breeding – E. Łukaszewicz
12 B. Nowicki Department of Genetics and Animal Breeding
13 Z. Dobrzański Department of Animal Hygiene and Animal Welfare
14 S. Kinal, J. Kubizna, W. Łuczak; Department of Animal Nutrition and Feed Management
15 Institute of Biology: Subdepartment of Systematics and Ecology of Invertebrates, Subdepartment of Ecology and Paleontology of Vertebrates – J. Mąkol
Subdepartment of Anthropology – K. Borysławski
Subdepartment of Hydrobiology and Aquaculture – W. Dobicki
18 Kuczaj M. The past, present and future of cattle breeding on Lower Silesia district (Summary)
22 Bodkowski R., Patkowska-Sokoła B., Nowakowski P., Jamroz D., Janczak M. Products of animal origin (coming from ruminants) – the most important L-carnitine source in human diet (Summary)
25 Boruta O., Jasek S., Filistowicz A. Composition of colostrum and milk of maternal breed sows and the results of their piglets’ rearing (Summary)
28 Pawlina E. Wrocław Meat pigeon breed, as raised at Wrocław University of Environmental and Life Sciences (Summary)
30 Filistowicz A., Gorajewska E., Przysiecki P., Jasek S. Arctic foxes’ temperament, as determined using emphatic and feeding behavioural test (Summary)
32 Czyż K., Dobrzański Z., Patkowska-Sokoła B., Zabłocka M. Nanotechnology development and applications (Summary)
35 Borowiec F., Kinal S., Bodarski R. The 40th Scientific Session of the Animal Nutrition Commission of the Committee of Animal Sciences of Polish Academy of Sciences (KNZ PAN)