PH 5/2008 (maj)

Spis treści PH 5/2008

1 T.M. Gruszecki, L. Drozd, M. Tietze, J. Demetraki-Paleolog Wydział Biologii i Hodowli Zwierząt Uniwersytetu Przyrodniczego w Lublinie ukończył 55 lat (Pełny tekst)
2 Grela E.R., Semeniuk V., Soszka M. Ekologiczna produkcja wieprzowiny (Pełny tekst)
4 Lipiec A., Semeniuk V., Krasucki W., Grela E.R. Możliwości ograniczenia wydalania azotu w tuczu świń (Pełny tekst)
6 Czech A., Krauze M., Truchliński J. Ksenobiotyki w żywności i żywieniu (Pełny tekst)
8 Jeżewska-Witkowska G. Działalność Katedry Biologicznych Podstaw Produkcji Zwierzęcej (Pełny tekst)
11 Tietze M., Sołtys L. Działalność naukowo-badawcza Katedry Etologii i Podstaw Technologii Produkcji Zwierzęcej (Pełny tekst)
13 Litwińczuk Z., Chabuz W., Stenzel R., Sawicka W. Znaczenie lokalnych ras bydła (Pełny tekst)
16 Litwińczuk Z., Stanek P., Lipiński S., Jankowski P. Hodowla bydła mięsnego w regionie środkowo-wschodniej Polski (Pełny tekst)
17 Szymanowska A., Liśkiewicz M., Bojar W. Stan pogłowia i produkcyjność kóz w regionie lubelskim (Pełny tekst)
19 Gruszecki T.M., Lipecka C., Pięta M., Szymanowska A., Junkuszew A., Patkowski K., Bojar W., Szymanowski M., Greguła-Kania M., Liśkiewicz M., Wiercińska K., Deryło E., Ochał M. Polska owca nizinna odmiany uhruskiej oraz linie syntetyczne BCP i SCP (Pełny tekst)
22 Babicz M., Pastwa M. Charakterystyka genetyczna świń rasy puławskiej w hodowli zachowawczej (Pełny tekst)
23 A. Stachurska Działalność naukowo-hodowlana Katedry Hodowli i Użytkowania Koni (Pełny tekst)
26 Barłowska J., Litwińczuk A. Właściwości funkcjonalne białek mleka krowiego (Pełny tekst)
28 Florek M., Skałecki P., Kędzierska-Matysek M. Systemy produkcji i jakość rzeźna cieląt (Pełny tekst)
30 L. Drozd, M. Karpiński, P. Czyżowski, M. Goleman Działalność naukowo-badawcza Katedry Hodowli Amatorskich i Zwierząt Dzikich (Pełny tekst)
33 Krukowski H., Wlazło Ł., Lisowski A., Wnuk W., Martyna J. Najgroźniejsze formy mastitis u krów (Pełny tekst)
35 Saba L., Likos B., Wnuk W., Martyna J., Nowakowicz-Dębek B., Wlazło Ł. Stres oksydacyjny jako czynnik obniżający dobrostan (Pełny tekst)
36 Dmoch M., Polonis A., Ondraśovicova O. Latyryzm u indyków i jego profilaktyka (Pełny tekst)
37 Grzywaczewski G., Kowalik W., Cios S. Zarys historii badań ornitologicznych na Lubelszczyznie (Pełny tekst)
39 R. Kornijów Tematyka badań prowadzonych w Katedrze Hydrobiologii (Pełny tekst)