PH 3/2013 (maj-czerwiec)

Spis treści PH 3/2013

STR.
AUTORZY
1 Z. Litwińczuk, E.R. Grela Od Wydziału Zootechnicznego Uniwersytetu Marii Curie-Skłodowskiej do Wydziału Biologii i Hodowli Zwierząt Uniwersytetu Przyrodniczego w Lublinie (Pełny tekst)
4 B. Ślaska, M. Surdyka, S. Nisztuk, K. Plewka Zaburzenia genomu mitochondrialnego w nowotworach człowieka i psa (Pełny tekst)
6 M. Gryzińska, D. Szewczuk, E. Błaszczak, G. Jeżewska-Witkowska Wybrane parametry walidacji zestawu AmpFl STR MiniFilerTM wykorzystywanego w genetyce sądowej (Pełny tekst)
8 M. Babicz, E.R. Grela Nutrigenomika w hodowli świń (Pełny tekst)
9 Z. Litwińczuk, W. Teter, W. Chabuz, P. Stanek, P. Żółkiewski Efektywność produkcji mleka w gospodarstwach rodzinnych południowo-wschodniej Polski (Pełny tekst)
12 J. Barłowska, J. Król, A. Brodziak, A. Wolanciuk, A. Litwińczuk, M. Kędzierska-Matysek, R. Pastuszka, B. Topyła Wartość odżywcza i przydatność technologiczna mleka krowiego i koziego z uwzględnieniem sezonu produkcji (Pełny tekst)
15 M. Florek, Z. Litwińczuk, A. Litwińczuk, P. Skałecki, P. Domaradzki, M. Ryszkowska-Siwko Wartość rzeźna cieląt mlecznych i 6-8-miesięcznych odsadków ras mięsnych (Pełny tekst)
18 T.M. Gruszecki, A. Junkuszew, M. Pięta, A. Szymanowska, W. Bojar, M. Frydrych, M. Greguła-Kania, K. Patkowski, M. Szymanowski, K. Wiercińska Wartość rzeźna jagniąt z chowu masowego w województwie lubelskim (Pełny tekst)
19 A. Stasiak, P. Kamyk-Kamieński, M. Babicz, A. Kasprzyk, J. Lechowski Płodność i behawior płciowy loszek mieszańców rasy puławskiej i wielkiej białej polskiej żywionych mieszankami z udziałem owsa nagoziarnistego (Pełny tekst)
21 E.R. Grela, R. Klebaniuk, M. Kwiecień, K. Pietrzak Fitobiotyki w produkcji zwierzęcej (Pełny tekst)
25 A. Lipiec, R.K. Pisarski Żywienie drobiu: rzepak czy soja? (Pełny tekst)
27 A. Stachurska, R. Kolstrung, I. Janczarek, K. Strzelec Ocena pokrojowych, biomechanicznych, psychicznych i fizjologicznych cech koni (Pełny tekst)
29 J. Kamieniak, L. Sołtys Ocena behawioralna i użytkowa kuców felińskich (Pełny tekst)
34 G. Jeżewska-Witkowska, I. Rozempolska-Rucińska, B. Ślaska, K. Kasperek, A. Jakubczak, B. Horecka, S. Nisztuk Czy hodowlane zwierzęta futerkowe różnią się od dziko żyjącej norki, lisa pospolitego i jenota? – wstępne wyniki badań (Pełny tekst)
36 L. Tymczyna, A. Chmielowiec-Korzeniowska, A. Drabik, Ł. Krzosek Zanieczyszczenia mikrobiologiczne powietrza zakładów utylizujących odpady pochodzenia zwierzęcego (Pełny tekst)
38 D. Radzio Wyniki oceny mlecznej krów w 2012 roku (Pełny tekst)

Contents PH 3/2013

STR.
AUTORZY
1 Z. Litwińczuk, E.R. Grela The way from Faculty of Animal Sciences of the Maria Curie-Skłodowska University to Faculty of Biology and Animal Breeding of the University of Life Sciences in Lublin
4 B. Ślaska, M. Surdyka, S. Nisztuk, K. Plewka Disorders of the mitochondrial genome in human and canine tumors (Summary)
6 M. Gryzińska, D. Szewczuk, E. Błaszczak, G. Jeżewska-Witkowska Selected parameters of validation of AmpFl STR MiniFilerTM kit used in forensic genetics (Summary)
8 M. Babicz, E.R. Grela Nutrigenomics in pig production
9 Z. Litwińczuk, W. Teter, W. Chabuz, P. Stanek, P. Żółkiewski Efficiency of milk production on family farms in the south-eastern Poland (Summary)
12 J. Barłowska, J. Król, A. Brodziak, A. Wolanciuk, A. Litwińczuk, M. Kędzierska-Matysek, R. Pastuszka, B. Topyła Nutritional value and technological suitability of cow and goat milk with regard to production season (Summary)
15 M. Florek, Z. Litwińczuk, A. Litwińczuk, P. Skałecki, P. Domaradzki, M. Ryszkowska-Siwko Slaughter value of dairy calves and beef sucklers aged 6-8 months (Summary)
18 T.M. Gruszecki, A. Junkuszew, M. Pięta, A. Szymanowska, W. Bojar, M. Frydrych, M. Greguła-Kania, K. Patkowski, M. Szymanowski, K. Wiercińska Slaughter value of lambs from commercial flock in Lublin Province (Summary)
19 A. Stasiak, P. Kamyk-Kamieński, M. Babicz, A. Kasprzyk, J. Lechowski Fertility and sexual behaviour of the crossbred Pulawska x Polish Large White gilts, as fed with the mixtures with the participation of naked oats (Summary)
21 E.R. Grela, R. Klebaniuk, M. Kwiecień, K. Pietrzak Phytobiotics in animal production (Summary)
25 A. Lipiec, R.K. Pisarski Poultry nutrition: rapeseed vs. soybean (Summary)
27 A. Stachurska, R. Kolstrung, I. Janczarek, K. Strzelec Assessment of conformation, biomechanical, psychical and physiological traits in horses (Summary)
29 J. Kamieniak, L. Sołtys Behaviour and performance assessment in Felin Pony (Summary)
34 G. Jeżewska-Witkowska, I. Rozempolska-Rucińska, B. Ślaska, K. Kasperek, A. Jakubczak, B. Horecka, S. Nisztuk Do breeding fur animals differ from wild living mink, red fox and raccoon dog? – preliminary results of the studies (Summary)
36 L. Tymczyna, A. Chmielowiec-Korzeniowska, A. Drabik, Ł. Krzosek Microbiological air contamination in animal-origin waste processing plants (Summary)
38 D. Radzio The results of cow milk performance evaluation in 2012